Przypominamy, że Hoist Polska sp. z o.o. nie przyjmuje klientów w siedzibie firmy. Zachęcamy do kontaktu z nami telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem formularza kontaktowego

Polski
Trudności finansowe – czy mają wpływ na Twoje zdrowie psychiczne?

Trudno jest zadbać o równowagę psychiczną, gdy doświadczasz trudności finansowych, niemniej poświęcenie chwili na poprawę swojego zdrowia psychicznego jest krokiem w kierunku powrotu na właściwą ścieżkę stabilności finansowej

 

Kiedy coś nieoczekiwanego w życiu stawia cię w trudnej sytuacji finansowej, nigdy nie jest łatwo zmierzyć się z tym samemu i, w większości przypadków, odbija się to na twoim zdrowiu psychicznym.

 

Czy czujesz się odizolowany?

W obliczu trudności finansowych wiele osób izoluje się, czy to ze wstydu, czy po prostu dlatego, że dziury w budżecie nie pozwalają im już na życie towarzyskie, jakiego by pragnęli. Fakt posiadania zadłużenia może wywoływać poczucie braku możliwości uzyskania pomocy lub braku zrozumienia i solidarności, co może mieć negatywny wpływ na Twoje zdrowie psychiczne. Najlepszym remedium jest w takim przypadku kontakt z innymi ludźmi, którzy mogą Ci pomóc.

 

Nadszedł czas, aby poprosić o pomoc...

Nawet jeśli wydaje Ci się to trudne lub nawet niemożliwe, aby samodzielnie poradzić sobie z problemami finansowymi, to jest to czas, aby poprosić o pomoc. Jeśli wstyd i poczucie winy sprawiają Ci dyskomfort, to wiedz, że zawsze możesz skorzystać z pomocy fundacji czy innych organizacji pożytku publicznego, które pomagają osobom zadłużony.

 

A jeśli jesteś klientem Hoist Polska, to nasi doradcy są tutaj, aby Cię wysłuchać i pomóc!

Hoist Finance

08.09.2022

Powiązane artykuły

Kilka praktycznych porad, jak zarządzać swoim budżetem?

Nie każdy z nas miał okazję brać udział przy tworzeniu budżetu, więc jeżeli to zagadnienie jest dla Ciebie czymś zupełnie nowym, to poniższe porady mogą okazać się dla Ciebie pomocne.

Hoist Finance

5 minut
Dlaczego warto spłacać długi?

W dzisiejszych czasach zdecydowana większość osób dorosłych korzysta z możliwości zaciągnięcia zobowiązania (m.in.kredytu). W związku z tym prawie każdy z nas może popaść w długi –  niezależnie od uzyskiwanych dochodów, pochodzenia, statusu społecznego lub wykonywanego zawodu.

 

Dowiedz się, dlaczego spłata zadłużenia może mieć pozytywny wpływ na Twoje życie?

Hoist Finance

5 minut

Niestety, ale Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana