Przypominamy, że Hoist Polska sp. z o.o. nie przyjmuje klientów w siedzibie firmy. Zachęcamy do kontaktu z nami telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem formularza kontaktowego

Polski
Dlaczego warto spłacać długi?

W dzisiejszych czasach zdecydowana większość osób dorosłych korzysta z możliwości zaciągnięcia zobowiązania (m.in.kredytu). W związku z tym prawie każdy z nas może popaść w długi –  niezależnie od uzyskiwanych dochodów, pochodzenia, statusu społecznego lub wykonywanego zawodu.

 

Wiemy, że czasami respektowanie harmonogramu spłaty zadłużenia nie zawsze znajduje się na szczycie listy Twoich priorytetów, jednak może to być bardziej korzystne niż myślisz.

 

Dowiedz się, dlaczego spłata zadłużenia może mieć pozytywny wpływ na Twoje życie?

 

- Zmniejsz poziom Twojego stresu

Powszechnie wiadomo, że zadłużenie jest źródłem stresu. Badania wykazały, że stres jest niezwykle powszechny u osób posiadających nieuregulowane zobowiązania. Na przykład, według badania Money Advice Service przeprowadzonego w Wielkiej Brytanii istnieje silny związek pomiędzy zadłużeniem a poziomem zdrowia psychicznego. Wyniki badania  wskazują, że 38%  osób zadłużonych odczuwało niepokój, 34% cierpiało na stres, a 29% na depresję. W końcu, 21 % respondentów skarżyło się na wahania nastroju.

Kiedy już spłacisz swoje zadłużenie, to pozostaną Ci do zapłacenia tylko zwykłe rachunki i będziesz mógł zacząć oszczędzać lub wydawać pieniądze na rzeczy, na których naprawdę Ci zależy. Ustal plan spłaty Twoich zobowiązań, a z pewnością poskutkuje to zmniejszeniem poziomu odczuwanego stresu.

 

- Zadbaj o swoje bezpieczeństwo finansowe

Zaciąganie nowych zobowiązań jest zwykle skomplikowane w sytuacji, gdy posiadasz zadłużenie. Będąc wolnym od wszelkich długów, będziesz w stanie poprawić swoją zdolność kredytową i skorzystać z bardziej atrakcyjnych ofert kredytowych w przyszłości.

 

- Powrót na właściwe tory

Nadmierne zadłużenie to mniej możliwości cieszenia się życiem. Spłacając swoje długi możesz zacząć planować wydatki na drobne przyjemności, na przykład na letnie wakacje lub nowe hobby. Możesz zbudować lepszą przyszłość finansową już teraz!

Wspieramy naszych klientów i możemy pomóc Ci spłacić długi oraz przywrócić Twoje finanse na właściwe tory. Zrób pierwszy krok już dziś, ustalając plan spłaty na naszej stronie internetowej tutaj.

Hoist Finance

09.09.2022

Powiązane artykuły

Trudności finansowe – czy mają wpływ na Twoje zdrowie psychiczne?

Trudno jest zadbać o równowagę psychiczną, gdy doświadczasz trudności finansowych, niemniej poświęcenie chwili na poprawę swojego zdrowia psychicznego jest krokiem w kierunku powrotu na właściwą ścieżkę stabilności finansowej.

Hoist Finance

5 minut
Kilka praktycznych porad, jak zarządzać swoim budżetem?

Nie każdy z nas miał okazję brać udział przy tworzeniu budżetu, więc jeżeli to zagadnienie jest dla Ciebie czymś zupełnie nowym, to poniższe porady mogą okazać się dla Ciebie pomocne.

Hoist Finance

5 minut

Niestety, ale Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana